Status
Not open for further replies.
Bought me some too, along with red line, sweet candy and mother monarch. Already a lot of grows with enough positive reviews. I figure if it works for someone who has never grown anything, it'll be truly a newb proof nute line.


Sent from my iPhone using Tapatalk


its costing me about 1 quid a day to run 3 x 5 gallon buckets with it.
 
its costing me about 1 quid a day to run 3 x 5 gallon buckets with it.

Yup. Its affordable for sure. But shipping costs $150 for me so had to make it a bulk order for it to make sense. Thats why i also got the additives. If they are closer to me, I'd just get 1-2 items to start with. Its still worthwhile and if i store them well, should last for years.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Equatorial, glad to hear it brother. I will stop by your grow tomorrow. :peace:

Get some sleep, big bro! And take your time…nothing interesting on my grow. Just a lot of yapping on my part. If you stoned and bored, drop by and make sure I'm not screwing up too bad!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top